پرش به

خوش آمدید به انجمن پارس ارتباط
برای استفاده از تمام امکانات انجمن عضو شوید ، اگر قبلا عضو شده اید ، وارد انجمن شوید. از لینک های زیر برای عضویت یا ورود به انجمن استفاده نمایید. .لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم.
ورود به انجمن عضویت در انجمن
تصویر

تکنولوژی های مورد استفاده در Seagate NASWorks


1 پاسخ برای این موضوع

#1
ندا

ندا

  عضو انجمن پارس ارتباط

 • Members
 • ستاره
 • 9 ارسال

از نظر عملی هارددیسک های مورد استفاده در PC ، قابل نصب در یک سیستم NAS نیز می باشند.

شرکت های مطرح تولید کننده سیستم های ذخیره سازی مانند QNAP و Seagate به منظور حداکثر اطمینان از حفظ اطلاعات و جلوگیری از بروز انواع خطاهای احتمالی توصیه اکید به استفاده از هاردیسک هایی دارند که بطور تخصصی برای این منظور طراحی شده اند.

سیگیت مجموعه فناوریهای مورد استفاده در ساخت و تولید این نوع هاردیسک ها را تحت عنوان تکنولوژی NASWorks معرفی نموده است. با انتخاب هارد دیسک های سری NAS سیگیت با تکنولوژی NASWorks می توان با اطمینان بالا فرایند ذخیره سازی را بر روی آنها انجام داد.

 

تکنولوژی های مورد استفاده در Seagate NASWorks

 • ساختارهای کنترلی در بازیابی خطاها  ( Error Recovery Controls )

NASWorks با استفاده از این ویژگی شرایطی را فراهم می سازد تا هارد درایو بهنگام بروز خطا در ساختار RAID باقی بماند.

فناوری RAID اشاره به مجموعه ای از هارددیسک های مستقل از هم دارد که در کنار هم تشکیل یک سیستم یکپارچه ای را می دهند و با توجه به نوع پیاده سازی RAID اهدافی مانند افزایش ظرفیت، توسعه سرعت خواندن و یا نوشتن دیتا بر روی هارد، افزایش توانایی تحمل خطا و پشتیبان گیری از اطلاعات را دنبال می کند.

در یک ساختار دسک تاپ که از هاردهای معمولی استفاده می شود درهنگام خواندن یا نوشتن دیتا یر روی هارد درایو درصورت بروز خطا، برای بازسازی دیتا و رفع این خطا معمولا 20 ثانیه و یا بیشتر زمان لازم است.

این در حالی است که برای یک سیستم NAS اگر زمان اصلاح خطا بیش از 7 ثانیه ادامه یابد هارددیسک مذکور بعنوان یک درایو معیوب از مجموعه RAID کنار گذاشته می شود و کل سیستم RAID وارد پروسه وقت گیر بازسازی اطلاعات می شود.

در تکنولوژی NASWork ، بجای 7 ثانیه سعی و تلاش برای بازیابی اطلاعات ، هارددرایو سیستم RAID را از خطای ایجاد شده آگاه می سازد و تقاضای کمک برای اصلاح آن را می نماید.RAID نیز با استفاده از ساختار Backup خود فقط بخش دیتای معیوب را اصلاح می کند و از ورود به فرایند بازسازی درایو جلوگیری می کند.

 

 

 • تعادل دو سطحی ( Dual-Plane Balance )

درهنگام فعالیت هاردیسک ها بعلت چرخش صفحات مغناطیسی، سطحی از ارتعاشات خفیف در آنها ایجاد می شود.

در لپ تاپ ها و کامپیوترهای شخصی که معمولا از یک عدد هارد استفاد می کنند این ارتعاشات تاثیر ناچیزی بر روی کل سیستم ایجاد می کنند. ولی در ساختارهایی که از چندین هارد دیسک استفاده می شود مانند سرور های NAS ، مجموع ارتعاشات ایجاد شده می تواند کارایی کل سیستم را کاهش دهد.

NASWorks با بکارگیری تکنولوژی تعادل دوسطحی در هارددیسک های سری NAS موجب بالانس شدن موتور درایو در بهترین حالت و به حداقل رساندن لرزش درایو می شوند و نهایتا موجب افزایش پایداری و کارایی در کل سیستم می شود.

( برای ساختارهای ذخیره سازی در مقیاس بزرگ و حرفه ای شرکت SEAGATE هارد درایوهای اینترپرایز را ارائه نموده است که علاوه بر تکنولوژی فوق از ویژگی های دیگری نیز برای تعدیل ارتعاشات ایجاد شده استفاده می کند)

 

 • مدیریت پیشرفته مصرف انرژی :

هارددرایوهای سری دسک تاپ مورد استفاده در کامپیوترهای شخصی به شکلی طراحی و ساخته شده اند که در یک بازه زمانی توسط کاربر کامپیوتر استفاده می شوند و برای مدت زمان دیگری خاموش می شوند و پروفایلی بمنظور استفاده تمام وقت (27 x 7 ) برای آنها تعریف نشده است.

بر عکس در سیستم های NAS بدلیل نیاز به دسترسی پیوسته به اطلاعات نیاز است که هارددرایو ها بصورت پیوسته فعال باشند.

به این منظور تکنولوژی NASWorks یک پروفایل عملیاتی تمام وقت با مدیریت انرژی توسعه یافته را برای هارددیسک های سری NAS فراهم نموده است که اجازه می دهد که درایوها در شرایط مناسب وارد وضعیت خواب(Sleep ) یا آماده بکار (Stand By ) قرار گیرند که باعث به حداقل رساندن مصرف انرژی و بهبود کارایی و عملکرد سیستم می شود.


 • f.razmkhah این پست را پسندیده است

#2
f.razmkhah

f.razmkhah

  عضو انجمن پارس ارتباط

 • Members
 • ستاره
 • 14 ارسال

تشکر

ارسال پاسخ  


0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی