پرش به

خوش آمدید به انجمن پارس ارتباط
برای استفاده از تمام امکانات انجمن عضو شوید ، اگر قبلا عضو شده اید ، وارد انجمن شوید. از لینک های زیر برای عضویت یا ورود به انجمن استفاده نمایید. .لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم.
ورود به انجمن عضویت در انجمن
تصویر

SSHD چیست و چگونه کار می کند؟

sshd seagate hybrid hard drive Adaptive Memory هیبرید هارد پارس ارتباط

بدون پاسخ

#1
f.razmkhah

f.razmkhah

    عضو انجمن پارس ارتباط

  • Members
  • ستاره
  • 14 ارسال

هارد دیسک هیبریدی SSHD چیست ؟

بهترین راه حل برای داشتن فضای ذخیره سازی با سرعتی معادل سرعت SSD و ظرفیت بالای هارد دیسک های سنتی، هارد دیسک های هیبریدیSSHD به شیوه موثری این دو فناوری را درهم آمیخته اند. هارد های SSHD انطباق کامل با هارد دیسک های سنتی دارند و سرعتی معادل هارد دیسک SSD و ظرفیت معادل هارد دیسک های سنتی در اختیار کاربر قرار میدهند. هارد دیسک های هیبریدی در کنار صفحات ذخیره سازی سنتی از یک حافظه پر سرعت کوچک ( از نوع NAND Flash ) استفاده میکنند و به همین دلیل از مزایای هر دو نوع هارد درایو برخوردار هستند.

 

SSHD چگونه کار میکند ؟

همانطور که گفته شد SSHD از یک SSD با ظرفیت پایین ( به دلیل پایین نگاه داشتن قیمت ) استفاده میکند . هاردهای SSHD سرعتی 5/4 برابر هارددیسکهای سنتی با سرعت چرخش 7200 دور در دقیقه دارند و ظرفیتشان از هارددیسکهای SSD بسیار بالاتر است . قبل از ظهور SSHD های کمپانی Seagate راه حل های دیگری برای رسیدن به سرعت  SSD و با ظرفیت هارد های سنتی وجود داشت.

 

1 Dual-Drive Hybrid Solution  :

استفاده از دو درایو مجزا یکی SSD و دیگری هارد دیسک سنتی، که در این روش بهینه سازی بر عهده نرم افزار نصب شده در سیستم عامل می باشد مانند Fusion Drive محصول کمپانی Apple

2 Flash Cache Module (FCM) :

در این روش نیز از دو درایو مجزا SSD و سنتی استفاده می شود و بهینه سازی بر عهده چیپ ست است . مانند Intel SRT

(Intel Smart Response Technology ) این روش بیشتر در لپتاپ های مجهز به چیپ ست اینتل استفاده می شود .

3 Adaptive Memory™ Technology :

ساز و کار هارد دیسک های هیبریدی به این شکل است که داده هایی را مورد مراجعه قرار میگیرند (Hot Data) بر روی SSD ذخیره می شوند. بنابراین یک مکانیزم بایستی وجود داشته باشد که Hot Data را کنترل و بهینه سازی کند . در هارد دیسک های هیبریدی Seagate این مکانیزم  Adaptive Memory Technology نام دارد. Seagate در این مکانیزم مجموعه ای از الگوریتم های پیشرفته ای را درج کرد تا نحوه استفاده دیتا را رهگیری کنند و اطلاعات Hot Data را اولویت بندی کنند. این الگوریتم ها در Firmware هارد دیسک های هیبریدی  Seagate تعبیه شده است و نوعی فناوری خود یاد گیرنده ( Self–Learning) است به این دلیل که بدون دخالت کنترلر و سیستم عامل تصمیم های هوشمندانه میگیرد که کدام بخش از داده ها را در حافظه Nand Flash ذخیره کند. از آنجایی که این مکانیزم داخل هارد دیسک عمل میکند ، بنابراین اطلاعات دست اول در مورد داده های پرکاربرد دارد و به همین دلیل بهینه سازی هوشمندانه تری نسبت به سایر روش ها انجام می دهد. به عنوان مثال : داده های مربوط به Reboot، Hibernate و Startup سیستم عامل در Nand Flash نگهداری می شود. مزیت بزرگ دیگر هارد دیسک های هیبریدی  Seagate این است که اندازه فیزیکی و پورت ارتباطی SATA کاملاً مشابه هارد دیسک های سنتی بوده و بنابراین با کلیه سیستمهای موجود سازگاری کامل دارند .


  • Pars Ertebat Afzar, islampour, f.razmkhah و 3 فرد دیگر این پست را پسندیده اندارسال پاسخ  همچنین به sshd, seagate, hybrid, hard drive, Adaptive Memory, هیبرید, هارد, پارس ارتباط نیز برچسب خورده است

1 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 1 مهمان و 0 عضو مخفی