پرش به

خوش آمدید به انجمن پارس ارتباط
برای استفاده از تمام امکانات انجمن عضو شوید ، اگر قبلا عضو شده اید ، وارد انجمن شوید. از لینک های زیر برای عضویت یا ورود به انجمن استفاده نمایید. .لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم.
ورود به انجمن عضویت در انجمن
تصویر

BLC چیست ؟ و چه کاربردی دارد ؟


بدون پاسخ

#1
sharif kazemi

sharif kazemi

    عضو فعال انجمن پارس ارتباط

  • Members
  • ستارهستاره
  • 61 ارسال

BLC در دوربین مداربسته به چه معناست؟

 

مکانیزم BLC یا (back light compensation) به معنای “جبرانساز نور پس زمینه” یک مکانیزم دیجیتال و راه حلی ساده برای بهبود تصویر در شرایط خاص نوری است.

زمانی که اختلاف سطح نور در یک محیط زیاد است دوربین نمی تواند دو سطح نوری متفاوت را به صورت همزمان نشان دهد. مثلا در یک اتاق تاریک با پنجره ای پر نور وقتی دوربین به سمت پنجره قرار می گیرد داخل کاملا تاریک و سیاه نمایش داده می شود. برای رفع این مشکل می توان بازه داینامیک دوربین را افزایش دارد، اما این کار پر هزینه است.

برای رفع ای مشکل از یک روش بسیار ساده تر استفاده می شود. مکانیزم BLC نور بیرونی محیط را در نظر نمی گیرد و دیافراگم را برای دیدن محیط تاریک بازتر می کند. با این کار البته محیط پرنور کاملا اشباع می شود (به صورت کاملا سفید در می آید) اما تصویر در محیط تاریک به مراتب بهتر می شود. با استفاده از این روش ساده بدون نیاز به افزایش بازه داینامیک، مشکل تفاوت سطح نور حل می شود.

BLC برای استفاده در شرایطی کاربرد دارد که محیط بیرونی برای شما اهمیتی نداشته باشد و فقط بخواهید محیط تاریک داخلی را تصویربرداری کنید. در صورتی که بخواهید هر دو محیط را با کیفیت خوب داشته باشید باید از مکانیزم WDR استفاده کنید.

تمام دوربین های شبکه هایک ویژن، و البته دوربین های آنالوگی که به منوی OSD مجهز هستند دارای مکانیزم BLC هستند.


  • marjan salehi, jahan و Ataei این پست را پسندیده استارسال پاسخ  


3 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 3 مهمان و 0 عضو مخفی