پرش به

خوش آمدید به انجمن پارس ارتباط
برای استفاده از تمام امکانات انجمن عضو شوید ، اگر قبلا عضو شده اید ، وارد انجمن شوید. از لینک های زیر برای عضویت یا ورود به انجمن استفاده نمایید. .لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم.
ورود به انجمن عضویت در انجمن
تصویر

پنج مشکل رایج دوربین های مداربسته و روش های برطرف کردن آن

دوربین تصویر برفک نقاط CCTV اختلال الکتریکی سیگنال مغناطیسی back focus امواج رادیویی شناسایی سوژه

بدون پاسخ

#1
Marketing

Marketing

    عضو انجمن پارس ارتباط

  • Moderators
  • 4 ارسال

5-cctv-common-problems-and-how-to-fix-it

امروزه دوربین های مداربسته بخش مهمی از هر سیستم امنیتی هستند و افراد زیادی در حال نصب آنها در منازل و محل کارشان هستند. استفاده از دوربین های مداربسته نیز مانند هر وسیله الکترونیکی دیگر با مشکلاتی همراه است. در اینجا پنج مشکل متداول را مطرح و راه حل آن را ارائه می دهیم.

 

تصاویر مات در شب: تقریبا همه دوربین های مداربسته در طول روز و روشنایی روز به خوبی کار می کنند و تصاویر ایده آل ارائه می دهند ولی در شرایط کم نور یا در شب تصاویر بسیار مات و کدری ارائه می دهد. برای غلبه بر این مشکل فقط باید دوربین را در حالت back focus قرار داد. بدین منظور، باید فوکوس دوربین را برای شرایط روشنایی کم تنظیم کنید، همچنین باید iris دوربین را برای کنترل میزان نور دریافتی در بازترین حالت قرار دهید.

 

دوربین هیچ تصویری را نشان نمی دهد: این مشکل غالبا به دلیل فقدان منبع انرژی است. بنابراین، اگر از دوربین CCTV ولتاژ پایین استفاده می کنید حتما فیوز و منبع انرژی سیستم تان را کنترل کنید. اگر باز هم مشکل حل نشد سیم کشی کابل ها را چک کنید.

 

ایجاد نقاط روشن بر روی صفحه نمایش: این مشکل زمانی ایجاد می شود که دوربین را مقابل منبع نور نصب کنید. همچنین بازتاب هر نوری نیز می تواند باعث ایجاد این مشکل شود. ساده ترین راه برای حل این مشکل جابجایی دوربین است اما اگر این تغییر جا امکان پذیر نباشد، به سادگی با تعویض محل منبع روشنایی این مشکل از بین خواهد رفت.

 

خطوط برفک بر روی صفحه نمایش: این مشکل غالبا به دلیل اختلال الکتریکی، سیگنال مغناطیسی یا امواج رادیویی بر روی کابل های دوربین بوجود می آید. برای اجتناب از این مشکل همیشه از کابل های باکیفیت ویژه دوربین CCTV استفاده کنید و کابل ها را دور از همه کابل های الکتریکی و شبکه وصل نمایید.

 

مشکلات مربوط به شناسایی سوژه: اگر نتوانید فرد، وسیله نقلیه یا سایر اشیاء را در تصاویر CCTV شناسایی کنید، دیگر سیستم دوربین مداربسته کارآیی خود را از دست می دهد. این مشکل نیز یکی از مشکلات بسیار رایج در این عرصه است. ساده ترین راه برای حل این مشکل قرار دادن دوربین در زاویه ای بهتر با فوکوس شفاف در گیت های ورودی و سایر مکان های ضروری است.

ارسال پاسخ  همچنین به دوربین, تصویر, برفک, نقاط, CCTV, اختلال الکتریکی, سیگنال مغناطیسی, back focus, امواج رادیویی, شناسایی سوژه نیز برچسب خورده است

2 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 2 مهمان و 0 عضو مخفی