پرش به

خوش آمدید به انجمن پارس ارتباط
برای استفاده از تمام امکانات انجمن عضو شوید ، اگر قبلا عضو شده اید ، وارد انجمن شوید. از لینک های زیر برای عضویت یا ورود به انجمن استفاده نمایید. .لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم.
ورود به انجمن عضویت در انجمن
تصویر

چگونه عملکرد پورتال را در اکسس پوینت های سقفی مدل های EAP120 و EAP220 ( در حالت کلاستر) تنظیم کنیم؟

وایرلس وای فای اکسس پوینت شبکه EAP120 EAP220 portal function اکسس پوینت tplink تنظیم اکسس پوینت تنظیم EAP

بدون پاسخ

#1
Ataei

Ataei

    عضو فعال انجمن پارس ارتباط

  • Moderators
  • 46 ارسال

توجه: این آموزش تنها بر روی دستگاه های EAP120 V1.0 (Firmware 20141107) و EAP220 V1.0(Firmware 20150105) قابل اعمال است.

 

تائید هویت از طریق پورتال، یا تائیدیه تحت وب، یک روش ورود کاربران جهت دسترسی به اینترنت از طریق اکسس پوینت های EAP به شمار میرود. هنگامی که کاربران غیر مجاز سعی کنند به اینترنت دسترسی یابند، اکسس پوینت EAP که عملکرد پورتال آن به درستی تنظیم شده باشد، کاربران غیر مجاز را به یک صفحه پورتال تحت وب منتقل خواهد کرد و اگر کاربر اقدام بخواهد به اینترنت دسترسی داشته باشد می بایست اطلاعات بیشتری را جهت ورود وارد کند. در نتیجه کاربران غیر مجاز که نتوانند تائیدیه تحت وب را بگذرانند، به اینترنت دسترسی نخواهند داشت. این روش در مراکزی مانند هتل ها، فروشگاه ها، فرودگاه ها، کارخانجات، دانشگاه ها و ... جهت مدیریت شبکه، بسیار کارآمد و مفید است. مدیر شبکه می تواند به هر کاربر یک حساب کاربری اختصاص دهد. علاوه بر این، از این پورتال تحت وب می توان جهت تبلیغات، اطلاع رسانی و ... استفاده نمود.

 

مرحله 1

وارد صفحه مدیریت EAP شوید.

مرحله 2

به قسمت Wireless و سپس Wireless Settings بروید. صفحه مانند شکل زیر نماش داده خواهد شد.

How_to_configure_the_portal_function_on_

مرحله 3

SSID را که می خواهید تائیدیه پورتال را برای آن فعال سازید انتخاب کنید و روی     کلیک کنید.

در مقابل گزینه Portal تیک Enable را فعال کنید. صفحه مانند شکل زیر نمایش داده خواهد شد. روی دکمه Ok کلیک کنید.

How_to_configure_the_portal_function_on_

مرحله4

به قسمت Wireless و سپس قسمت Portal بروید. سه حالت برای تائید هویت کاربران وجود دارد که می توانید از بین آن ها یکی را انتخاب کنید.

 

حالت1: در قسمت Authentication Type گزینه No Authentication را انتخاب کنید. کاربران می توانند بدون وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به شبکه دسترسی داشته باشند.

حالت 2 (توصیه شده): مانند شکل زیر گزینه Local Password را انتخاب کنید. Username و Password را طبق میل خودتان انتخاب کنید. این نام کاربری و رمز عبور در دستگاه ذخیره خواهند شد و تمامی کاربران می توانند با استفاده از همین نام کاربری و رمز عبور وارد شوند.

توجه: شما می توانید زمانی را به قسمت Authentication Timeout اختصاص دهید. این مدت زمانی است که کاربران پس از یک بار تائید هویت و ورود به دستگاه می توانند آنلاین بمانند.

How_to_configure_the_portal_function_on_

حالت3 ( اگر radius server در اختیار دارید): مانند شکل زیر گزینه External Radius Server را انتخاب کنید.

How_to_configure_the_portal_function_on_

در این حالت می بایست اطلاعاتی مانند Radius Server IP (آدرس IP سرور RadiusPort و Radius Password مربوط به سرور Radius را وارد کنید. Radius Password یک رمز مخفی بین سرور radius و کاربر radius به شمار میرود. این پارامتر ها همواره توسط مدیر radius server شما تعریف می شوند.

 

توجه: شما همچنین می توانید Authentication Timeout مد نظر خود را تنظیم کنید. این مدت زمانی است که کاربران پس از یک بار تائید هویت و ورود به دستگاه می توانند آنلاین بمانند.

 

مرحله 5 (این مرحله انتخابی است و لزومی برای اجرای آن وجود ندارد)

اگر می خواهید کاربران به صورت خودکار به یک صفحه وب از پیش تعریف شده مراجعه کنند، گزینه Redirect را انتخاب کرده و قسمت مربوط به Redirect URL را پر کنید. این صفحه وب می تواند وبسایت رسمی شرکت، هتل ، دانشگاه و موسسه ی شما باشد که کاربران پس از ورود به سیستم به صورت خودکار به آن مراجعه خواهند نمود.

مرحله 6

صفحه پورتال وب را شخصی سازی کنید. شما می توانید از پورتال وب دستگاه و یا یک پورتال خارجی استفاده کنید.

حالت 1 (توصیه شده): در قسمت Portal Customization از لیست کشویی گزینه Local Web Portal را انتخاب کنید. آنگاه صفحه ای مانند شکل زیر نمایش داده خواهد شد. عنوان پورتال و شرایط استفاده قابل شخصی سازی می باشند. در این حالت صفحه پورتال مانند تصویر حالت 1و حالت 2 مرحله 7 نمایش داده خواهند شد.

How_to_configure_the_portal_function_on_

حالت 2 (اگر یک Radius Server خارجی تنظیم شده باشد) : از لیست کشویی گزینه External Web Portal را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که تنها در صورتی می توانید گزینه External Web Portal را انتخاب کنید که یک Radius Server خارجی مطابق مرحله 4 تنظیم شده باشد و شما می بایست URL مربوط به External Web Portal را نیز در اختیار داشته باشید.

How_to_configure_the_portal_function_on_

علاوه بر این، شما می بایست این پورتال تحت وب خارجی را در لیست سفید Free Authentication Policy قرار دهید. در غیر اینصورت کاربران قبل از تائید هویت نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند. در قسمت Portal Configuration روی گزینه Free Authentication Policy کلیک کنید.

How_to_configure_the_portal_function_on_

قسمت Policy Name را با نام دلخواه خود پر کنید. قسمت Source IP Range را با زیر شبکه (subnet) یا آدرس IP کاربران کامل کنید و سپس در قسمت Destination IP Range نیز آدرس IP و یا زیر شبکه (subnet) مربوط به سرور وب خارجی خود را وارد نمایید. مقدار Destination Port به صورت پیش فرض 80 می باشد. در صورتی که شماره پورت سرور وب خارجی شما 80 نیست این مقدار را نیز با توجه به مشخصات سرور خود تکمیل کنید. تصویر زیر به عنوان یک مثال نمایش داده شده است.

How_to_configure_the_portal_function_on_

روی دکمه OK کلیک کنید تا اعمال تنظیمات به پایان برسد.

 

قسمت زیر مربوط به نحوه اتصال کاربران به شبکه ای که با توجه به مراحل بالا تنظیم شده است می باشد.

 

دستگاه خود را به شبکه وایرلس متصل کنید، در مورد تصویری فوق اسم این شبکه TP-LINK_eap120 بود. مرور گر وب خود را باز کنید و تلاش کنید که به یک وبسایت دسترسی پیدا کنید. شما به صفحه پورتال منتقل خواهید شد.

 

حالت 1: در حالتی که None Authentication در مرحله 4 انتخاب شده باشد، صفحه ای مانند شکل زیر نمایش داده خواهد شد. کاربران می بایست شرایط استفاده را بخوانند و تیک را بزنند و روی login کلیک کنند.

How_to_configure_the_portal_function_on_

حالت2: Local Password یا External Radius Server تنظیم شده اند، و گزینه Local Web Portal انتخاب شده است. صفحه مانند شکل زیر نمایش داده خواهد شدو کاربران می بایست نام کاربری(username) و رمز عبور (password) را وارد کنند و تیک را نیز فعال کنند و وارد شوند.

How_to_configure_the_portal_function_on_

حالت3: External Radius Server تنظیم شده است و گزینه External Web Portal انتخاب شده است و مرور گر وب به آدرس پورتال خارجی خواهد رفت. کاربران می توانند با توجه به نحوه تائید هویت و اطلاعاتی که در اختیار دارند، هویت خود را تائید کنند و به اینترنت یا ... دسترسی یابند. ساده ترین حالت تائید هویت به این روش در شکل زیر نشان داده شده است.

How_to_configure_the_portal_function_on_

روی دکمه LOGIN کلیک کنید و مرور گر وب به صفحه ای که آدرس Redirect URL مربوط به آن است مراجعه خواهد نمود و کاربران می توانند به راحتی در اینترنت جستجو کنند.


  • sharif kazemi این پست را پسندیده استارسال پاسخ  همچنین به وایرلس, وای فای, اکسس پوینت, شبکه, EAP120, EAP220, portal function, اکسس پوینت tplink, تنظیم اکسس پوینت, تنظیم EAP نیز برچسب خورده است

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی