پرش به

خوش آمدید به انجمن پارس ارتباط
برای استفاده از تمام امکانات انجمن عضو شوید ، اگر قبلا عضو شده اید ، وارد انجمن شوید. از لینک های زیر برای عضویت یا ورود به انجمن استفاده نمایید. .لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم.
ورود به انجمن عضویت در انجمن
تصویر

اولین استفاده از سیستم عامل RouterOS

میکروتیک روتر RoterOS MikroTik سیستم عاملRouterOs روتر برد Routerboard شبکه

بدون پاسخ

#1
Ataei

Ataei

    عضو فعال انجمن پارس ارتباط

  • Members
  • ستارهستاره
  • 46 ارسال

اولین استفاده از سیستم عامل RouterOS

بررسی کلی

پس از نصب نرم افزار RouterOS، یا روشن کردن روتر برای اولین بار، روش های مختلفی برای اتصال به آن وجود دارد:

· دسترسی از طریق رابط Command Line ( یا CLI) به وسیله ی Telnet، ssh، کابل Serial یا حتی کیبورد و مانیتور ( به شرطی که روتر دارای کارت VGA باشد).

· دسترسی از طریق رابط کاربری گرافیکی تحت وب (WebFig)

· استفاده از ابزار تنظیمات WinBox

آدرس IP از پیش تنظیم شده در کارخانه برای هر روتر 192.168.88.1/24 می باشد که در پورت ether1 تنظیم گشته است. username پیش فرض admin بوده و قسمت password نیز می بایست خالی گذاشته شود.

بسته به مدل روتر، برخی از تنظیمات اضافی نیز ممکن است ایجاد شده باشند. به عنوان مثال، پورت ether1 در مدل RB750 به عنوان پورت WAN تعریف شده است و هر نوع ارتباطی با روتر از طریق این پورت ممکن نمی باشد.

Winbox

Winbox یک ابزار تنظیمات می باشد که می تواند از طریق پروتکل های MAC یا IP به روتر متصل شود.

برنامه Winbox را اجرا کنید، سپس روی دکمه ی [...] کلیک کنید و ببینید که Winbox روتر شما و MAC address آن را پیدا می کند. Winbox تمامی روتر های شبکه را پیدا خواهد کرد و پس از آن شما می توانید با پیدا کردن روتر خود در لیست و کلیک کردن روی MAC address آن و فشار دادن دکمه ی Connect به آن متصل شوید.

400px-Winbox-loader2.png

Winbox تمامی plugin ها را از روتر دانلود خواهد کرد. اگر این اولین باری است که با این نسخه از نرم افزار به روتر متصل می شوید، به یاد داشته باشید که دانلود تمامی plugin ها هنگام اتصال با پروتکل MAC حدوداً یک دقیقه طول خواهد کشید.

پس از آنکه Winbox تمامی plugin ها را دانلود کرده و تائید نمود، صفحه اصلی ظاهر خواهد شد.

Winbox-workarea.png

اگر Winbox نتوانست هیچ روتری را بیابد، از متصل بودن روتر به کامپیوتر به صورت مستقیم یا حداقل اتصال روتر و کامپیوتر به یک سوئیچ، اطمینان حاصل کنید. از آنجایی که اتصال MAC در لایه 2 (layer 2) کار می کند، اتصال به روتر حتی بدون تنظیمات آدرس IP نیز ممکن است. به دلیل پایداری کم اتصال MAC هنگام استفاده مداوم، بهتر است تنها هنگام تنظیمات اولیه از این نوع اتصال استفاده گردد.

WebFig

اگر روتر شما دارای تنظیمات پیش فرض باشد، می توانید از آدرس IP روتر جهت اتصال به رابط تحت وب استفاده کنید. WebFig نیز تقریبا تمامی عملکرد های تنظیماتی Winbox را دارد.

680px-Webfig-2.png

ارسال پاسخ  همچنین به میکروتیک, روتر, RoterOS, MikroTik, سیستم عاملRouterOs, روتر برد, Routerboard, شبکه نیز برچسب خورده است

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی