پرش به

خوش آمدید به انجمن پارس ارتباط
برای استفاده از تمام امکانات انجمن عضو شوید ، اگر قبلا عضو شده اید ، وارد انجمن شوید. از لینک های زیر برای عضویت یا ورود به انجمن استفاده نمایید. .لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم.
ورود به انجمن عضویت در انجمن
تصویر

چگونه یک دوربین تحت شبکه وایرلس TP-LINK را به یک روتر وایرلس متصل کنیم؟

دوربین تحت شبکه IP camera روتر بی سیم شبکه وایرلس دوربین وایرلس روتر وایرلس تنظیم دوربین مدار بسته LAN wireless camera

بدون پاسخ

#1
Ataei

Ataei

    عضو فعال انجمن پارس ارتباط

  • Members
  • ستارهستاره
  • 46 ارسال

چگونه یک دوربین تحت شبکه وایرلس TP-LINK  را به یک روتر وایرلس متصل کنیم؟

نکته: لطفاً مطمئن شوید، هنگامی که دوربین توسط کابل شبکه به روتر متصل است می توانید تصاویر آن را در کامپیوتر یا لپ تاپ مشاهده کنید.

مرحله 1

ابتدا با استفاده از یک کابل شبکه، دوربین را به پورت LAN روتر وایرلس متصل کنید. برای تنظیم اولیه دوربین به اتصال سیمی نیازمندیم.

مرحله 2

در کامپیوتر یا لپ تاپی که به همان روتر متصل است، برنامه Intelligent IP Installer  ( که در CD همراه با محصول موجود است) را باز کنید و سپس دوربین مورد نظر خود را انتخاب کنید.

20115871143122.jpg

روی دکمه Link to IE کلیک کنید؛ مرور گر IE به صورت خودکار شروع به کار کرده و پنجره ورود ظاهر خواهد شد.

Username و password را در قسمت های مربوطه در صفحه ورود وارد کنید. ( username و password پیش فرض هر دو admin هستند) سپس روی OK کلیک کنید تا به دستگاه خود متصل شوید، شما قادر خواهید بود صفحه وب تنظیمات را مشاهده کنید.

نکته: اگر username و password را قبلا تغییر داده اید، لطفاً به این لینک مراجعه کنید تا دوربین را مجددا به تنظیمات پیش فرض باز گردانید و سپس دوباره دوربین را تنظیم کنید.

یا اگر آدرس IP دوربین خود را می دانید، می توانید ان را به صورت دستی در یکی از مرور گر های IE، Firefox، Chrome و یا Safari  وارد کنید. در این مثال ما مرور گر IE را در نظر گرفته ایم.

image003bs.jpg

اگر پورت پیش فرض را از مقدار 3333 به مقدار دیگری تغییر داده اید، لازم است که شماره پورت را بعد از آدرس IP وارد کنید ( به عنوان مثال “192.168.1.103:3333” ) . برای پیدا کردن شماره پورت دوربین TP-LINK روی این لینک کلیک کنید.

مرحله 3

به صفحه SETTING->BASIC->Network->Wireless بروید. برای فعال کردن این عملکرد گزینه on  را انتخاب کنید.

20115871215343.jpg

مرحله 4

روی دکمه Refresh کلیک کنید؛ تمامی Access Point های وایرلس موجود در به صورت یک لیست نمایان می شوند. روتر بی سیم خود را انتخاب کنید و قسمت های زیر را تکمیل نمایید:

1-     قسمت های Authentication و Encryption  را با توجه به تنظیمات روتر انتخاب کرده و سپس  در قسمت Passphrase  عبارتی را که به عنوان password روتر خود انتخاب نموده اید وارد نمایید.

دوربین های ما می توانند تنظیمات روتر (شامل Authentication و Encryption ) را تشخیص دهند.

image006bs.jpg

نکته: در شرایط خاص می توانید گزینه WPA-PSK/WPA2-PSK را در روتر بی سیم خود انتخاب نموده و در قسمت های Version و Encryption گزینه Automatic  را انتخاب نمایید.

image007bs.jpg

اما ما تنها می توانیم WPA-PSK یا  WPA2-PSK را در قسمت Authentication  و AES یا TKIP  را در قسمت Encryption  در تنظیمات دوربین انتخاب کنیم.

ما توصیه می کنیم که قسمت Authentication و Encryption  را همانگونه در صفحه تنظیمات دوربین تشخیص داده شده است رها کنید. اما در صورت نیاز بهتر است این تنظیمات را در روتر بی سیم تغییر دهید.

2-     گزینه های Obtain an IP address automatically (DHCP)  و Obtain DNS server addresses automatically  را انتخاب کنید. روی OK  کلیک کنید تا دوربین به صورت وایرلس به روتر متصل شود.

20115871345491(1).jpg

مرحله 5

به صفحه  SETTING->BASIC->Initialize بروید و روی دکمه Reboot  کلیک کنید تا دوربین تحت شبکه مجددا راه اندازی شود. یک صفحه تائید ظاهر خواهد شد که در این قسمت باید روی دکمه OK  کلیک کنید. راه اندازی مجدد دوربین تحت شبکه حدوداً 2 دقیقه طول خواهد کشید.

image010bs.jpg

مرحله 6

پس از اتصال موفق، شما می توانید آدرس IP اختصاص یافته به دوربین توسط روتر بی سیم را بررسی کنید. سه روش کلی برای بررسی آدرس IP وجود دارد.

روش1 :  آدرس IP اختصاص یافته در صفحه تنظیمات وایرلس بی سیم دوربین تحت شبکه نمایان خواهد شد.

20115871410680.jpg

همانطور که در تصویر مشخص است آدرس IP جدید در این مثال 192.168.1.104 شده است که با آدرس IP اتصال سیمی که 192.168.1.103 بود، تفاوت دارد.

روش 2 : از برنامه  Intelligent IP Installerاستفاده کنید. پس از اتصال موفق دوربین به روتر بی سیم یک آدرس IP جدید در لیست نمایان خواهد شد.

20115871432348.jpg

روش 3 : لیست مشترکان DHCP صفحه web management روتر بی سیم را بررسی کنید .

20115871546273.jpg

در مرحله 4 ، شما می توانید یک آدرس IP ثابت به دوربین اختصاص دهید. تنها کافی است که گزینه use the following IP address  را انتخاب نموده و اطلاعات مربوط به IP address، subnet mask، gateway و DNS را تکمیل نمایید. فقط به یاد داشته باشید که آدرس IP که به دوربین اختصاص می دهید دیگر نباشید به سایر دستگاه های شبکه اختصاص یابد.

20115871627334.jpg

مرحله 7

کابل شبکه بین روتر و دوربین را جدا کنید. اکنون دوربین به صورت وایرلس به روتر بی سیم شما متصل شده است.

 

یک مرور گر وب باز کنید و آدرس IP دوربین ( که در این مثال 192.168.1.104 بود) که در مرحله 6 بررسی نموده اید را در قسمت address bar  وارد کنید و کلید Enter را فشار دهید، اکنون می توانید با استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ خود تصاویر دوربین را به صورت وایرلس مشاهده کنید.

image018bs.jpg

 

 

ارسال پاسخ  همچنین به دوربین تحت شبکه, IP camera, روتر بی سیم, شبکه وایرلس, دوربین وایرلس, روتر وایرلس, تنظیم دوربین مدار بسته, LAN, wireless, camera نیز برچسب خورده است

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی