پرش به

خوش آمدید به انجمن پارس ارتباط
برای استفاده از تمام امکانات انجمن عضو شوید ، اگر قبلا عضو شده اید ، وارد انجمن شوید. از لینک های زیر برای عضویت یا ورود به انجمن استفاده نمایید. .لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم.
ورود به انجمن عضویت در انجمن
تصویر

قابلیتی در برخی از مودم ها از جمله TD-W8968 بنام parental control

TD-W8968 parental control Tp-link

1 پاسخ برای این موضوع

#1
M.Gholizade

M.Gholizade

  عضو انجمن پارس ارتباط

 • Members
 • ستاره
 • 14 ارسال

قابلیتی در برخی از مودم ها از جمله TD-W8968 بنام  parental control  وجود دارد که با استفاده از آن میتوانیم زمان استفاده از اینترنت و همچنین نحوه ی استفاده را برای فرزندان خود تعیین نماییم.

 

برای این کار ابتدا باید Mac  دستگاه های مورد نظر را بدانیم سپس باید از طریق کنسول مودم در قسمت System Tools,Timesetting زمان مودم و زمان سیستم کامپیوتر خود را مطابقت دهید.

_P1_.png

 

در اینجا برای درک بهتر از مفهوم این ویژگی مثالی خواهیم زد
میخواهیم  دسترسی سیستمی به اینترنت از ساعت ۲۲ الی ۷ صبح روز از یکشنبه تا جمعه امکان پذیر نباشد.

 

ابتدا از گزینه ی Advanced Setup,Parental Control,Time Restriction بر روی گزینه Add کلیک و سپس در قسمت user name برای دستور مورد نظر یک نام انتخاب می نماییم.

سپس در قسمت other mac address دستگاه هایی که میخواهیم این دستور برایشان اجرا شود را انتخاب می نماییم.

2_2P2_.png

 

222_2P3.png


 • sharif kazemi, marjan salehi, Ataei و 1 فرد دیگر این پست را پسندیده اند

#2
Ataei

Ataei

  عضو فعال انجمن پارس ارتباط

 • Moderators
 • 46 ارسال

والدین (مدیران شبکه) چگونه می توانند میزان دسترسی کاربران را تعیین کنند؟

این آموزش برای محصولات زیر قابل اعمال است:

TD-W8968/W8970/W8970B/W8980/W8980B/W9970/W9980/W9980B, Archer D2/D5/D7/D9

قابلیت "کنترل والدین" به کامپیوتر کودکان (کاربران) اجازه دسترسی به آدرس های خاصی را در ساعات خاصی صادر می نماید. این ویژگی برای آن دسته از والدین (مدیران)که نمی خواهند به کامپیوتر کودکان (کارمندان) خود اجازه دسترسی دائم به تمام سایت های اینترنتی را بدهند، بسیار کارآمد است.

محصول نمونه این آزمایش TD-W8968 V1 می باشد.

مرحله 1:  وارد صفحه تنظیمات مودم و یا روتر خود شوید:

مرور گر وب خود را باز نموده و آدرس IP شبکه روتر خود را در نوار آدرس وارد کنید. ( آدرس IP پیش فرض مودم ها و روتر های تی پی لینک 192.168.1.1 می باشد.) سپس کلید Enter  را فشار دهید.

image001(22).jpg

هنگامی که پنجره زیر باز شد؛ username و password خود را وارد کنید. ( username  و password پیش فرض هر دو admin هستند).

Untitled(1).png

مرحله 2 : در منوی سمت چپ، بر روی Parent Control کلیک کنید تا صفحه تنظیمات باز شود. گزینه Enable parent control را انتخاب کنید و سپس MAC address کامپیوتر والدین (مدیران) را در این صفحه وارد کنید.

image004(55).jpg

نکته:  برای تنظیم کامپیوتر فعلی به عنوان کامپیوتر والدین، لطفاً روی دکمه Copy to Above کلیک کنید تا MAC address این کامپیوتر به صورت خودکار به قسمت بالایی اضافه شود.

روی Save کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند.

مرحله 3 : MAC address کامپیوتر هایی که می خواهید کنترل کنید را در قسمت زیر وارد کنید.

image006(38).jpg

نکته: اگر کامپیوتری که می خواهید کنترل کنید در شبکه فعلی قرار دارد می توانید MAC address کامپیوتر ها را در تنظیمات روتر بیابید.

مرحله 4 :  محدوده ی زمانی را که می خواهید کامپیوتر های تحت کنترل آنلاین باشند مشخص کنید. شما می توانید زمان شروع و پایان را مشخص کنید یا با کلیک کردن روی بلوک های مشخص شده آن ها را انتخاب نموده و آبی رنگ کنید.

image008(38).jpg

مرحله 5 :  برای مشخص کردن آدرس هایی که می خواهید کامپیوتر های تحت کنترل به آنها دسترسی داشته باشند روی دکمه Add کلیک کنید. اگر می خواهید آدرسی را از بین آدرس های اضافه شده حذف کنید ان را انتخاب نموده و گزینه Delete Selected  را انتخاب کنید.

مرحله 6 :  روی دکمه Save کلیک کنید.

20150605020305.png

پس از اعمال تنظیمات بالا، در این مثال کامپیوتر هایی با MAC address های 44:D8:84:A8:53:9C58:B0:35:F8:04:6D  و  F8:1E: DF: EF: 26:16تنها در زمان های مشخص شده می توانند به سایت www.microsoft.com دسترسی داشته باشند.

نکته:  کنترل دسترسی و کنترل والدین نمی توانند دسترسی به سایت های https را کنترل نمایند.


 • marjan salehi و M.Gholizade این پست را پسندیده استارسال پاسخ  همچنین به TD-W8968, parental control, Tp-link نیز برچسب خورده است

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی