پرش به

خوش آمدید به انجمن پارس ارتباط
برای استفاده از تمام امکانات انجمن عضو شوید ، اگر قبلا عضو شده اید ، وارد انجمن شوید. از لینک های زیر برای عضویت یا ورود به انجمن استفاده نمایید. .لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم.
ورود به انجمن عضویت در انجمن
تصویر

استفاده از لیست کنترل دسترسی ویندوز (Windows ACL) برای مدیریت دسترسی کاربران بر روی ذخیره ساز های کیونپ

Windows ACL QNAP دسترسی permissions ویندوز

بدون پاسخ

#1
f.razmkhah

f.razmkhah

    عضو انجمن پارس ارتباط

  • Members
  • ستاره
  • 14 ارسال

معرفی:

 

مدیران شبکه با استفاده از لیست کنترل دسترسی ویندوز می توانند مجوز های دسترسی (permissions) به فایل ها و پوشه ها را از طریق ویندوز (Windows Explorer) به راحتی تنظیم کنند. این عملیات در نسخه های مختلف ویندوز قابل اجرا می باشد. توجه داشته باشید نسخه firmware کیونپ حتماُ v3.7.0 به بالا باشد.

 
dy685odobebp_t.jpg

 

فعال سازی لیست کنترل دسترسی (Windows ACL) :

پس از ورود به صفحه اصلی کیونپ با کاربر admin به مسیر Control Panel > Privilege Settings > Shared Folders بروید، بخش Advanced Permissions را انتخاب کنید و گزینه Enable Windows ACL Support را تیک بزنید و روی Apply All کلیک کنید

23vallrismb7_t.jpg

 

در حالتی که فقط Windows ACL فعال باشد این تنظیمات فقط برای سرویس Samba می باشد. اگر می خواهید تنظیمات دسترسی برای همه سرویس ها مانند FTP, AFP, Web File Manager نیز اعمال شود، گزینه Enable Advanced Folder Permissions را تیک بزنید.

 

 

پیکربندی دسترسی های ساده:

Windows Explorer را باز کنید و از طریق Samba به NAS وصل شوید. بر روی پوشه به اشتراک گذاشته شده (Shared Folder) کلیک راست کنید و Properties را بزنید. در پنجره جدیدی که باز شده Security را بزنید و در قسمت تنظیمات دسترسی ها بر روی Edit کلیک کنید.

hx5bleqvr4oa_t.jpg

 

یک نام کاربری (از دامین ویندوزی یا کاربران داخلی NAS) انتخاب کنید، مجوز های دسترسی را به دلخواه تغییر دهید و روی Apply کلیک کنید.

bmzpan09chet_t.jpg

 

پیکربندی دسترسی های پیشرفته :

 

برای پیکربندی دسترسی های پیشرفته بر روی پوشه به اشتراک گذاشته شده (Shared Folder) کلیک راست کنید و Properties را بزنید. در پنجره جدیدی که باز شده Security را بزنید و در قسمت تنظیمات دسترسی ها بر روی Advanced کلیک کنید. در پنجره جدید باز شده روی Change Permissions و سپس روی Edit کلیک کنید.

hr9e92w59f4u_t.jpg

 

0zj996whccrr_t.jpg

 

tmogk9li0n6m_t.jpg

پس از انجام تغییرات دلخواه Apply را کلیک کنید.

 

 

مشاهده دسترسی های مؤثر (Effective Permissions) برای هر کاربر یا گروه:

ابتدا بر روی پوشه به اشتراک گذاشته شده (Shared Folder) کلیک راست کنید و Properties را بزنید. در پنجره جدیدی که باز شده Security را بزنید و در قسمت تنظیمات دسترسی ها بر روی Advanced کلیک کنید. در پنجره جدید باز شده روی Effective Permissions و سپس Select کلیک کنید و کاربر یا گروه مرد نظر را انتخاب کنید.

37cxug4863xz_t.jpg

 

6rcl9hpr68uz_t.jpg

 

انتقال فایل ها از سرور ویندوز به NAS :

برای انتقال فایل ها به همراه دسترسی ها (Permissions) از نرم افزار های رایگان مانند Fastcopy می توان استفاده کرد. Fastcopy را از اینجا دریافت کنید.   حتماً پوشه به اشتراک گذاشته شده (Shared Folder) را به صورت یک درایو Map کنید و در نرم افزار Fastcopy گزینه ACL را انتخاب کنید.

m1uushbzqyxz_t.jpg

 

پس از اتمام عملیات انتقال جهت حصول اطمینان، دسترسی ها را بازبینی نمایید.

ارسال پاسخ  همچنین به Windows ACL, QNAP, دسترسی, permissions, ویندوز نیز برچسب خورده است

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی