پرش به

خوش آمدید به انجمن پارس ارتباط
برای استفاده از تمام امکانات انجمن عضو شوید ، اگر قبلا عضو شده اید ، وارد انجمن شوید. از لینک های زیر برای عضویت یا ورود به انجمن استفاده نمایید. .لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم.
ورود به انجمن عضویت در انجمن
تصویر

تفاوت بین دوربینهای مدار بسته آنالوگ با دوربینهای دیجیتال تحت شبکه چیست؟

دوربین مدار بسته ip camera دوربین آنالوگ

بدون پاسخ

#1
bayati

bayati

    عضو انجمن پارس ارتباط

  • Members
  • ستاره
  • 1 ارسال

این دو نوع دوربین مدار بسته از دو تکنولوژی مختلف استفاده می کنند. دوربینهای تحت شبکه IP CAMERA تصاویر را از طریق کابل شبکه کامپیوتری (دیجیتال) معمولاً کابل CAT5,6 انتقال داده و کیفیت آن بر اساس پیکسل محاسبه میشود به عنوان مثال 1.3 مگا پیکسل.ولی  دوربینهای آنالوگ تصاویر پردازش شده خود را از طریق کابل کواکسیال (آنتن) انتقال داده و کیفیت آنها بر اساس تیوی لاینTVLINE (خطوط افقی تشکیل دهنده تصویر بر روی صفحه تلویزیون) محاسبه میشود بطور مثال 480 تیوی لاین.

تفاوت دیگر این دو دوربین در طریقه دیدن و ضبط تصاویر آنهاست ، در دوربینهای تحت شبکه IP CAMERA  ضبط و مشاهده دوربینها از طریق یک نرم افزار که روی یک کامپیوتر نصب میشود ( در بعضی مارکها تا32 تصویر رایگان است )  انجام میپذیرد و جهت دیدن دوربین فقط نیاز به IP آدرس دوربین و USER NAME و PASSWORD میباشد بدون نیاز به سخت افزار واسطی اما در دوربینهای آنالوگ جهت ضبط و مشاهده دوربینها از سخت افزارهای استند الون STANDALONE و یا کارتهای DIGITAL VIDEO RECORDER یا همانDVR باید استفاده نمود که نسبت به کانالهای ورودی تصویر و صدا و میزان فریم های ضبط در هر ثانیه هزینه بر خواهد بود.

در ضمن دوربینهای آنالوگ CCTV جهت فرمان زوم ZOOM و یا گردش افقی یا عمودی هرکدام کابل مجزا باید کشیده شود در حالی که دوربینهای تحت شبکه IP CAMERA کلیه اطلاعات صدا، زوم، گردش عمودی و افقیPAN/TILT از طریق همان کابل شبکه انجام میپذیرد حتی در بعضی از مدلهای دوربین تحت شبکه ولتاژ مورد نیاز دوربین هم از طریق کابل شبکه به دوربین میرسد که POE خوانده می شود  .

پیش نمایش پیوست ها

  • ip-vs-analog.jpg

  • zamani, f.razmkhah, sharif kazemi و 1 فرد دیگر این پست را پسندیده اندارسال پاسخ  همچنین به دوربین مدار بسته, ip camera, دوربین آنالوگ نیز برچسب خورده است

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی