پرش به

خوش آمدید به انجمن پارس ارتباط
برای استفاده از تمام امکانات انجمن عضو شوید ، اگر قبلا عضو شده اید ، وارد انجمن شوید. از لینک های زیر برای عضویت یا ورود به انجمن استفاده نمایید. .لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم.
ورود به انجمن عضویت در انجمن
تصویر

فناوری ترانسکدینگ را بهتر بشناسیم

ترانسکدینگ تبدیل فرمت ویدئو کیونپ QNAP transcoding ویدئو رسانه هوشمند رزولوشن

بدون پاسخ

#1
Ataei

Ataei

    عضو فعال انجمن پارس ارتباط

  • Members
  • ستارهستاره
  • 46 ارسال

transcoding-diagram.png

مدیریت ترانسکد

ترانسکدینگ فرآیند تبدیل فایل های ویدئویی به یک فرمت جهانی (.MP4) است که با طیف گسترده ای از پخش کننده های رسانه مانند دستگاه های موبایل و تلویزیون های هوشمند سازگار باشد. فایل های تبدیل شده رزولوشن های متنوعی دارند، که می توانند هنگام پخش شدن با دستگاه های مختلف، بالاترین کیفیت تصویر ممکن را ارائه دهند. پس از اینکه عملیات های ترانسکدینگ ایجاد شدند، می توان آنها را در قسمت مدیریت ترانسکد، مدیریت نمود. سرویس ترانسکدینگ به صورت پیش فرض در دستگاه فعال می باشد.

6_appsettings_r_medialibrary_transcodere

ترانسکدینگ و پخش همزمان

با این قابلیت، هنگامی که شما در حال پخش و تماشای ویدئوی خود هستید، دستگاه به صورت همزمان آن را به فرمت متناسب با پخش کننده شما تبدیل می کند. طبیعتاً این روش بیشتر CPU را مشغول خواهد نمود. اگر دستگاه شما از ترانسکدینگ سخت افزاری پشتیبانی می کند، پیشنهاد می کنیم که با نصب CodexPack سرعت ترانسکدینگ خود را بالا تر برده و بار کاری CPU را نیز کمتر نمایید. در قسمت مدیریت ترانسکد، شما می توانید ببینید که کدامیک از کاربران از قابلیت ترانسکدینگ و پخش همزمان استفاده می کنند.

ترانسکدینگ پس زمینه

ترانسکدینگ پس زمینه زمانی اتفاق می افتد که شما فایل ویدئویی خود را از قبل تبدیل کرده باشید، که این موضوع به طور بالقوه از استفاده زیاد از CPU هنگامی که کاربران زیادی به آن ویدئو دسترسی دارند، جلوگیری می کند. شما با استفاده از ایستگاه فایل، ایستگاه تصاویر و ایستگاه ویدئو می توانید ویدئو هایتان به صورت دستی برای ترانسکد شدن اضافه نمایید. فایل های ویدئویی می توانند در انواع حالت های 240p، 360p، 480p، 720p و 1080p تبدیل شده و در پوشه “@Transcode” در همان پوشه ای که ویدئوی اصلی قرار داشت، ذخیره شوند.

پوشه ترانسکدینگ خودکار

این ویژگی جهت تبدیل تمامی فایل های ویدئویی یک پوشه  در یک زمان و در یک پوشه (به جای تنها یک فایل ویدئو) می باشد. رزولوشن هر پوشه تبدیل شده می تواند به صورت مستقل مشخص شود. کافیست در قسمت مدیریت ترانسکد روی “Add” کلیک کنید تا یک پوشه جدید اضافه نموده و کیفیت ویدئو (رزولوشن) را انتخاب کنید و پوشه ای که می خواهید به لیست این وظیفه اضافه کنید.

منبع: http://docs.qnap.com/nas/4.1/Home/en/index.html?transcode_management.htm

 


  • islampour این پست را پسندیده استارسال پاسخ  همچنین به ترانسکدینگ, تبدیل فرمت ویدئو, کیونپ, QNAP, transcoding, ویدئو, رسانه, هوشمند, رزولوشن نیز برچسب خورده است

2 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 2 مهمان و 0 عضو مخفی