پرش به

خوش آمدید به انجمن پارس ارتباط
برای استفاده از تمام امکانات انجمن عضو شوید ، اگر قبلا عضو شده اید ، وارد انجمن شوید. از لینک های زیر برای عضویت یا ورود به انجمن استفاده نمایید. .لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم.
ورود به انجمن عضویت در انجمن
تصویر

Channel وایرلس چیست؟

Channel وایرلس کانال 6 کانال11 فرکانس وایرلس

بدون پاسخ

#1
M.Gholizade

M.Gholizade

    عضو انجمن پارس ارتباط

  • Members
  • ستاره
  • 14 ارسال

۸۰۲٫۱۱ یه استاندارد جهانی هست.

۸۰۲٫۱۱ هر یک از فرکانس باندهای ۲٫۴,۳٫۶,۴٫۹/۵٫۰GHz را به کانال‌هایی تقسیم می‌کند، که مشابه با radio way و TV broadcast bands به زیربخش‌هایی تقسیم شده‌اند. 
به عنوان مثال باند ۲٫۴۰۰۰ تا ۲٫۴۸۳۵ به ۱۳ کانال با فاصله ۵ مگاهرتزی از هم تقسیم شده‌ است. 
کانال ۱ در ۲٫۴۱۲ گیگاهرتز و ۱۳ در ۲٫۴۷۲ گیگاهرتز قرار گرفته است. 

به عبارت بهتر، یک کانال محدوده‌ی فرکانسی که روتر در آن کار می‌کند را نشان می‌دهد. 
در رنج 14,2.4  کانال وجود دارد که با فاصله ۵MHz از هم جدا شدند، البته با یک استثنا قبل از کانال ۱۴ام، که فاصله‌ی آن ۱۲MHz است. 
از آنجایی که یک پروتکل به فواصل کانال ۲۵MHzی احتیاج دارد، کانال‌های نزدیک به هم، با هم تداخل پیدا می‌کنند. بنابراین در حال حاضر، بسیاری از دستگاه‌ها فقط از کانال‌های ۱، ۶ و ۱۱ برای جلوگیری از تداخل استفاده می‌کنند ، اگرچه با استاندارد ۸۰۲٫۱۱g، چهار کانال ۱، ۵، ۹ و ۱۳نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. 
میزان دسترسی کانال‌ها توسط هرکشور تعیین می‌شود، در بخشی از هر کشور تخصیص طیف رادیویی به خدمات مختلف محدود شده است. برای مثال کشور ژاپن برای استاندارد ۸۰۲٫۱۱ b اجازه‌ی استفاده از هر ۱۴ کانال را دارد در حالی که اسپانیا از کانال‌های ۱۰ و ۱۱، و فرانسه از کانال‌های ۱۰ تا ۱۳ استفاده می‌کند. آمریکای شمالی و برخی از کشورهای آمریکای مرکزی و جنوبی از کانال‌های ۱ تا ۱۱ استفاده می‌کنند. 
 اگر ۲تا Access Point کنار هم باشه و  Channel اآنها یکی باشد  با تداخل روبرو خواهیم بود

به هر حال کانال مناسب برای شما، کانالی است که کمترین ترافیک را دارد. در نمودار زیر مشخص است که کانال ۱، تنها یک مشتری دارد و بنابراین بهترین حالت برای تنظیم روتر، همین کانال است. در مورد محدوده‌ی شما، باید ببینید کدام یک از این کانال‌ها ترافیک کمتری دارد و همان کانال را برای روتر یا مودم‌تان انتخاب کنید.

6-The-tool-you-need.png


  • Pars Ertebat Afzar, sharif kazemi و marjan salehi این پست را پسندیده استارسال پاسخ  همچنین به Channel, وایرلس, کانال 6, کانال11, فرکانس وایرلس نیز برچسب خورده است

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی