پرش به

خوش آمدید به انجمن پارس ارتباط
برای استفاده از تمام امکانات انجمن عضو شوید ، اگر قبلا عضو شده اید ، وارد انجمن شوید. از لینک های زیر برای عضویت یا ورود به انجمن استفاده نمایید. .لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم.
ورود به انجمن عضویت در انجمن
تصویر

RTSP چیست

RTSP Ip Camera

بدون پاسخ

#1
M.Gholizade

M.Gholizade

    عضو انجمن پارس ارتباط

  • Members
  • ستاره
  • 14 ارسال

RTSP مخفف کلمه Real-Time Streaming Protocol می باشد. به معنی پروتکل جریان بلادرنگ که برای انتقال سریع صدا و تصویر زنده یا ضبط شده مورد استفاده قرار می گیرید.

این پروتکل در دوربین های آی پی کاربرد مهمی دارد.وقتی یک دوربین آی پی را به NVR متصل می کنید با توجه به آدرسی که قبلا توسط کمپانی سازنده تعیین شده تصاویر زنده دوربین توسط این پروتکل از دوربین دریافت و خروجی NVR به شما نمایش می دهد.

rtsp://192.168.1.168:80/main_str

rtsp://192.168.1.168:80/sub_str

در بالا دو نمونه از آدرس RTSP را مشاهده می کنید که اولی برای دریافت تصاویر با کیفیت بالا و دومی برای دریافت تصاویر با کیفیت تعریف شده می باشد.

این آدرس معمولا استاندارد خاصی ندارد و هر کمپانی معمولا به صورت اختیاری این آدرس برای دوربین تعریف می کند. در اکثر نرم افزار های مدیریتی دوربین های آی پی و NVR های کتابخانه ای از این آدرس ها وجود دارد ولی با این حال در بعضی موارد نیاز می باشد این آدرس را شما به صورت دستی وارد کنید.


  • f.razmkhah, sharif kazemi و marjan salehi این پست را پسندیده استارسال پاسخ  همچنین به RTSP, Ip Camera نیز برچسب خورده است

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی