پرش به

خوش آمدید به انجمن پارس ارتباط
برای استفاده از تمام امکانات انجمن عضو شوید ، اگر قبلا عضو شده اید ، وارد انجمن شوید. از لینک های زیر برای عضویت یا ورود به انجمن استفاده نمایید. .لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم.
ورود به انجمن عضویت در انجمن
تصویر

3G یا 4G؟ تفاوت چیست؟

3G 4G تلفن همراه اینترنت موبایل نسل چهارم اینترنت مودم3G تبلت گوشی

بدون پاسخ

#1
Ataei

Ataei

    عضو فعال انجمن پارس ارتباط

  • Members
  • ستارهستاره
  • 46 ارسال

3G در مقابل 4G  : تفاوت چیست؟

3G و 4G برای مصرف کننده های روزمره، دو واژه کاملا مرموز در فرهنگ لغات فناوری موبایل هستند، که بطور پایان ناپذیری هنگام فروش موبایل ها و تبلت ها بکار می روند. اگر به دنبال خرید یک گوشی جدید هستید، پاسخ سوال بالا تنها با عدد بالاتر روشن نمی شود و نباید همواره سراغ عدد بالاتر را گرفت. این نوشتار به شما کمک خواهد کرد تا بدانید از کدام فناوری استفاده کنید.

توضیح 3G و 4G

قبل از هر چیز لازم است بدانید که حرف G نماد کلمه generation به معنی نسلی از فناوری تلفن همراه است، که بر روی گوشی ها و شبکه های تلفن همراه نصب شده است. هر G معمولا شما را به خرید یک گوشی جدید و شبکه های تلفن همراه را به هزینه های گزاف ارتقاء نیازمند می سازد. G اول گوشی های آنالوگ (1G) و G دوم گوشی های دیجیتال (2G) بودند. پس از این دو ماجرا پیچیده شد.

نسل سوم شبکه های تلفن همراه (3G) ، سال 2003 وارد بازار آمریکا شد. بنا بر این بود که 3G حداقل سرعت اینترنت ثابت   144Kbps را به پهنای باند تلفن همراه عرضه کند. انواع مختلفی از 3G وجود دارد، اگر چه، یک اتصال 3G می تواند در هر کجا سرعت اینترنت 400 Kbps و حتی تا 10 برابر بیشتر را به شما ارائه دهد.

نسل های جدید همواره فناوری های نوپا ، ظرفیت شبکه بیشتر به ازای داده بیشتر نسبت به هر کاربر و پتانسیل برای کیفیت صدای بهتر را به همراه خود دارند.

گوشی های 4G بایستی از این هم سریعتر باشند، اما این همواره گزینه مهمی نیست. فناوری های بسیاری 4G نامیده می شوند و راه های بسیاری برای انجام آنها وجود دارد، بنابراین صرفا اتکا به لفظ 4G بی معنی خواهد بود. اتحادیه بین المللی مخابرات، به عنوان مسئول استاندارد، تلاش کرد تا شرایطی را برای نامیدن یک شبکه به عنوان 4G ایجاد کند، اما توسط اپراتورهای تلفن همراه نادیده گرفته شد، و نهایتا عقب نشینی کرد. فناوری 4G شامل HSPA+21/42 ، وایمکس( که امروزه در حال منسوخ شدن است) و LTE ( هر چند که برخی معتقدند که از این بین تنها LTE فناوری 4G واقعی است، و برخی دیگر اعتقاد دارند که هیچکدام به اندازه کافی سریع نیستند) می شود.

فاصله بزرگی بین 4G LTE و سایر فناوری هایی که 4G نامیده می شوند وجود دارد که بیشتر از همه هنگام آپلود فایل ها مشهود است. اگر شما بخواهید اطلاعات با حجم زیاد ( مثلاً عکس های متعدد، ویدئو) سرعت آپلود LTE را بسیار بهتر از HSPA خواهید یافت.

روش های متعددی نیز برای انجام LTE وجود دارند، پس نمی توانید مطمئن باشید که تمامی LTE ها سرعت یکسانی دارند. به عنوان مثال اپراتورهای با طیف رادیویی موجود بیشتر برای LTE به طور معمول می توانند شبکه های سریع تر را راه اندازی کنند.

امروزه، هر کسی باید یک گوشی 4G داشته باشد. اگر میخواهید صفحات وب را بگردید و ویدئوی آنلاین تماشا کنید، 4G بهشت شما خواهد بود. اگر لپ تاپ خود را برای اتصال به اینترنت به گوشی متصل می کنید 4G تفاوت بسیاری ایجاد می کند. بطور کلی اگر هر کاری که با تبادل مقدار زیادی اطلاعات در ارتباط است انجام میدهید، 4G می تواند بسیار موثر باشد. البته مراقب مقدار مصرف داده شبکه خود باشید! سرعت زیاد می تواند با مصرف داده ی فراوان همراه شود.

نهایتا، اگر میخواهید خودتان را در آینده راحت کنید، یک گوشی 4G بخرید. پوشش 4G همواره بهتر خواهد شد و در عین حال گوشی 4G  شما از نسل های قبلی نیز پشتیبانی خواهد کرد.

آیا باید به 3G اکتفا کنم؟

دلایل کمی برای اکتفا به 3G وجود دارد.

اگر از گوشی خود بیشتر برای تماس صوتی استفاده می کنید و به داده های 4G نیاز ندارید در پول و عمر باتری خود صرفه جویی کنید.

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که پوشش 4G ندارد، خرید گوشی 4G هیچ مزیتی برای شما نخواهد داشت، بلکه اگر قابلیت 4G گوشی شما در منطقه ای که تحت پوشش نیست روشن بماند، صدمات جدی به باتری گوشی شما وارد خواهد آمد.

اگر پول کافی ندارید، بهتر است گوشی 3G  بخرید اما سعی کنید که سریعترین گوشی 3G متناسب با بودجه تان که در بازار موجود است تهیه کنید.

4G_header_fullwidth.jpg

 

 


  • mrezaei و marjan salehi این پست را پسندیده استارسال پاسخ  همچنین به 3G, 4G, تلفن همراه, اینترنت موبایل, نسل چهارم, اینترنت, مودم3G, تبلت, گوشی نیز برچسب خورده است

1 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 1 مهمان و 0 عضو مخفی